تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجشفهرست خبرها                                                                               
رئيس اتاق بازرگاني خرم‌آباد:
كاهش نرخ بيكاري در استان لرستان با ورود بخش خصوصي امكان‌پذير است

رئيس اتاق بازرگاني خرم‌آباد گفت: نزديک شدن استان لرستان به ميانگين نرخ بيکاري کشور نيازمند حداقل 20 هزار ميليارد تومان است که تأمين اين مبلغ فقط از طرف بخش خصوصي امکانپذير است.


به گزارش خبرگزاري تسنيم از خرم‌آباد، حسين سلاحورزي شامگاه شنبه در جمع فعالان اقتصادي لرستان که در اتاق بازرگاني خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: مشکل بيکاري استان لرستان با صدها هزار ميليارد تومان‌ هم حل ريشه‌کن نمي‌شود، فقط خوش‌بينانه‌ترين و منطقي‌ترين شکل ممکن اين است که در يک بازه زماني مشخص نرخ بيکاري را به متوسط کشوري برسانيم.


وي افزود: براي اينکه استان لرستان به ميانگين نرخ بيکاري کشور برسد حداقل 20 هزار ميليارد تومان نياز است که اين مبلغ تا 50 سال آينده هم از طرف دولت تأمين نمي‌شود اما از طرف بخش خصوصي امکانپذير است.


رئيس اتاق بازرگاني، صنايع و معادن و کشاورزي لرستان با بيان اينکه بايد نگاه به سرمايه‌گذار را بهبود ببخشيم عنوان کرد: لازم است که در استان يک سري فرهنگ‌سازي‌ها و تغيير الگوهاي ذهني رخ دهد تا سرمايه‌گذاري پديده مضمومي نباشد، به‌ تازگي اين فرهنگ‌سازي انجام‌ شده که نقش منفي فيلم و سريال‌ها براي فعالان اقتصادي نباشد.


وي با اشاره به‌ ضرورت رفع بروکراسي‌هاي موجود بر سر راه سرمايه‌گذاران و بخش خصوصي تصريح کرد: لرستان از نظر شاخص‌هاي سهولت کسب‌ و کار وضعيت خوبي ندارد و لازم است که با تسريع و تسهيل در فرايند صدور مجوزها از ميزان بروکراسي‌هاي اداري بکاهيم.


سلاحورزي در رابطه با پروژه‌هاي نيمه‌تمام خاطرنشان کرد: متأسفانه دولت نه پروژه‌هاي نيمه‌تمام را تکميل مي‌کند و نه امکان واگذاري آن‌ها را به بخش خصوصي فراهم مي‌کند.


وي با اشاره به اقتصاد مقاومتي بيان کرد: امروز موضوعي که به‌عنوان محور سياست‌هاي کلان کشور مدنظر قرارگرفته اقتصاد مقاومتي است که سياست‌هاي کلي آن ابلاغ شد، دولت نيز برنامه‌هاي 12 گانه‌اي را بر مبناي همين سياست‌ها تدوين کرده؛ در ذيل آن‌هم طرح‌هاي ملي براي اقتصاد مقاومتي تعريف‌ شده و در ذيل اين طرح‌ها نيز پروژه‌هايي طراحي‌ شده است.


رئيس اتاق بازرگاني خرم‌آباد گفت: در آغاز اجراي برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي سه استان به‌ عنوان پايلوت انتخاب شدند که قرارگيري لرستان در رديف اين سه استان فرصتي براي استان در بخش خصوصي تلقي مي‌شود.


وي افزود: ما سعي کرده‌ايم که در حوزه اقتصاد مقاومتي هم در سطح ملي و هم در مقياس استاني، پيشنهادها و پروژه‌هايي را تعريف و دستهبندي کنيم و بنا داريم که از ابتداي شروع فعاليت‌هاي نمايندگان استان در مجلس، تعامل خوبي با آن‌ها برقرار کنيم و از ظرفيت نمايندگان به‌عنوان نيروي پيشران در توسعه استان استفاده کنيم.

دوشنبه 3 خرداد 1395


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.