تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجشفهرست خبرها                                                                               
بازديد نماينده مردم خرم‌آباد و دوره چگني از جهاد دانشگاهي واحد لرستان

رئيس جهاد دانشگاهي لرستان گفت: جهت‌گيري اصلي اين نهاد در استان تجاري‌سازي دانش است.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي واحد لرستان، دكتر سيد علي نادر دهقاني‎الوار‌ در بازديد نماينده مردم خرم‌آباد و دوره چگني از جهاد دانشگاهي واحد لرستان، بيان كرد: اين نهاد انقلابي يكي از مراكز تحقيقاتي، پژوهشي و فناوري بوده كه به حوزه‌هاي مختلف ورود پيدا كرده و موفقيت‌هاي چشمگيري داشته است.وي ادامه داد: جهت‌گيري اصلي جهاد دانشگاهي در لرستان تبديل پژوهش به فناوري و تجاري‌سازي دانش است؛ اين واحد به عنوان مجموعه‌اي کارآمد و پيشتاز علمي در راستاي توسعه استان حرکت مي‌کند.

دکتر دهقاني‌الوار راه‌اندازي دومين مجتمع تحقيقات و فناوري کشور در لرستان را يکي از برنامه‌هاي در دست اقدام جهاد دانشگاهي استان دانست و اضافه کرد: با راه‌اندازي اين مجتمع بخشي از مشکلات اشتغال، ارزش افزوده، برندسازي، توانمندسازي نيروي انساني و... در استان مرتفع مي‌شود.

عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي لرستان اظهار کرد: جهاد دانشگاهي واحد لرستان توانسته با ورود به حوزه پزشکي مجوز ايجاد شعبه‌اي از پژوهشکده رويان در استان را اخذ کند و تنها مشکل بر سر راه تأسيس اين پژوهشکده، مکان احداث آن است که البته استاندار محترم قول مساعدت در اين خصوص را داده‌اند.

دکتر دهقاني‌الوار با اشاره به فعاليت‌هاي اين واحد در حوزه‌هاي پژوهشي، فرهنگي، آموزش کوتاه‌مدت و آموزش عالي، مراکز رشد و... تصريح کرد: 2000 دانشجو در دانشگاه علمي کاربردي جهاد دانشگاهي لرستان در رشته‌هاي مختلف مشغول به تحصيل هستند.

وي خاطرنشان کرد: سالانه 6000 نفر در مراکز آموزشي جهاد دانشگاهي لرستان دوره‌هاي آموزش کوتاه‌مدت در حوزه‌هاي مختلف از جمله کمک‌پرستاري، فوريت‌هاي پزشکي و... را فرا مي‌گيرند.

وي افزود: فعاليت‌هاي جهاد دانشگاهي در لرستان همواره در راستاي ايجاد اشتغال پايدار و توسعه استان بوده است؛ در حال حاضر اين نهاد براي 100 نفر به طور مستقيم شغل ايجاد کرده است و 400 مدرس حق‌التدريس در مراکز آموزشي خود دارد.

رئيس جهاد دانشگاهي واحد لرستان اضافه کرد: راه‌اندازي مجتمع تحقيقات و فراوري در لرستان توسط جهاد دانشگاهي بخشي از معضل اشتغال جوانان لرستان را مرتفع کرده و 100 فرصت شغلي در حوزه کشاورزي ايجاد مي‌کند.

در ادامه نماينده مردم خرم‌آباد و دوره چگني از نمايشگاه دستاوردها مرکز رشد واحدهاي فناور نيز بازديد کرد. در اين بازديد معاون فناوري مرکز رشد به معرفي فعاليتهاي اين مرکز از جمله فن باازر منطقه اي، کارگاه تراش سنگها زينتي و پيست رباتيک شرکت هوشمان الکترونيک پرداخت. 

دهقاني ديدار نماينده مردم خرم‌آباد و دوره چگني با رئيس جهاد دانشگاهي کشور را از خواسته‌هاي خود دانست و اظهار کرد: اين ديدار زمينه تحقق بسياري از اهداف اين واحد در استان را فراهم مي‌سازد

منبع خبر : خبرگزاري ايسنا لرستان

شنبه 20 شهريور 1395


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.