تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجشفهرست خبرها                                                                               
نماينده ولي‌ فقيه در لرستان دلگرم كردن و تقويت روحيه كارگران را يكي از عوامل مؤثر در تقويت توليد ملي بيان كرد و گفت: همت و كار مضاعف و اصلاح الگوي مصرف از عوامل متعدد در تقويت توليد ملي است.

نماينده ولي‌ فقيه در لرستان دلگرم كردن و تقويت روحيه كارگران را يكي از عوامل مؤثر در تقويت توليد ملي بيان كرد و گفت: همت و كار مضاعف و اصلاح الگوي مصرف از عوامل متعدد در تقويت توليد ملي است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه لرستان،حجت‌الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي عصرروز گذشته در ديدار با جامعه كارگري و تشكلهاي كارگري و كارفرمايي استان با گراميداشت روز كارگر به نام‌گذاري امسال به نام توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني اشاره كرد و ادامه داد: در استان لرستان ظرفيت‌هاي بالقوه و بالفعلي وجود دارد كه براي تحقق شعار توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني در استان بايد آنها را شناسايي و از آن حمايت كنيم.

وي دلگرم كردن و تقويت روحيه كارگران را از ديگر عوامل مؤثر در تقويت توليد ملي بيان كرد و ادامه داد: همت و كار مضاعف، اصلاح الگوي مصرف، وجدان كاري و جهاد اقصادي از عوامل متعدد در تقويت توليد ملي بوده كه در شعارهاي مقام معظم رهبري طي سال‌هاي اخير بر روي آن تاكيد شده است.

حجت‌الاسلام ميرعمادي حمايت و پشيباني از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي بالقوه را در جهت تحقق شعار توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني بسيار حائز اهميت دانست و افزود: رفع موانع توليد از ديگر مواردي است كه براي تحقق شعار امسال بايد مدنظر قرار گيرد.

امام جمعه خرم‌آباد تقويت فرهنگ كار و حمايت از كار و سرمايه‌گذار را از ديگر راهكارهاي تقويت توليد در استان لرستان برشمرد و ادامه داد: در صورتي‌كه از ظرفيت‌هاي موجود در استان لرستان به خوبي بهره‌برداري شود فرصت‌هاي شغلي بسيار خوبي در اين استان به‌وجود خواهد آمد.

حجت‌الاسلام ميرعمادي با اشاره به ظرفيت‌هاي موجود در بخش معدن، كشاورزي، دام و ديگر بخش‌ها افزود: متأسفانه از ظرفيت‌هاي موجود در استان لرستان در راستاي تقويت كار و سرمايه به خوبي استفاده نمي‌شود و در شرايطي كه استان لرستان از نرخ بالاي بيكاري رنج مي‌برد شاهد بي توجهي به توليدات داخلي استان مي باشيم و اين جاي سؤال دارد.

حجت‌الاسلام ميرعمادي با بيان اين‌كه همكاري بين بخش براي توليد در استان مطلوب و ايده‌آل نيست، و بايد اين موانع را برطرف كنيم، تصريح كرد: نياز است فرهنگ كار و حمايت از كار و سرمايه‌گذار نيز در راستاي تحقق پيام نوروزي مقام معظم رهبري مد نظر قرار بگيرد.

نماينده ولي‌فقيه در لرستان هدايت و جهت‌دهي اعتبارات به سمت توليد را متذكر شد و تصريح كرد: انحراف اعتبارات از مسير اصلي خوشان باعث مي‌شود پيشرفتي در كارها حاصل نشود كه جا دارد استفاده صحيح از اعتبارات مد نظر مسئولان قرار بگيرد.

در ادامه اين مراسم كه در دفتر امام جمعه خرم‌آ‌باد برگزار شد، حامد ويسكرمي، مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان لرستان گزارشي از عملكرد اين اداره‌كل را ارائه داد.

وي با تاکيد بر اهميت کار و تلاش و بيان اين‌كه فقر به عنوان منشأ ناهنجاريها شناخته شده است، ادامه داد: امروزه استقلال اقتصادي در دنيا منشأ اثرگذار قدرت است و اگر اين مهم در سايه زحمات کار و کارگر بوجود بيايد، آن کشور پيشرفت خواهد کرد و نياز به کشورهاي خارجي کمتر مي‏شود.

وي با بيان اين‌که قطار پيشرفت کشور با سرعت در حال حرکت است، تصريح کرد: دشمنان مي‏خواهند اقتصاد ما را دچار مشکل و از اين حربه استفاده کنند که با تاکيدات مقام معظم رهبري و جديت همه مسئولان امر، تير آنها به سنگ خورده و مي‏خورد.

مديرکل تعاون کار و رفاه اجتماعي لرستان در ادامه خاطرنشان کرد: براي احداث مسکن کارگري بيش از يک‌هزار ظرفيت‏ خالي را پيدا و از کارگران فاقد مسکن ثبت‌نام کردهايم.

وي با اشاره به سهام عدالت کارگران، عنوان کرد: 115 هزار کارگر داوطلب سهام عدالت شدند که 94 هزار نفر از آنها پالايش و به سامانه معرفي شده‏اند.

ويسکرمي با بيان اين‌که در سال گذشته بالغ بر 140 هزار نفر ساعت ايمني اخلاق حرفه‏اي به جامعه هدف ارائه شد، يادآور شد: در بخش تعاون نيز 20 هزار نفر ساعت آموزش داده شد.

وي در خصوص دعاوي کارگري و کارفرمايي، اظهار کرد: بيش از 4 هزار پرونده در هيئت تشخيص و حل اختلاف مطرح شد که 35 درصد از اين دعاوي به صورت سازشي و توافقي حل شد، همچنين 68 درصد دعاوي قبل از ورود به اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعي با توافق و سازش حل و فصل شد.

مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي لرستان در پايان با تاکيد بر ايمني کار، افزود: سال گذشته، ده هزار و 857 فقره بازرسي در توجه به ايمني کار صورت گرفت که اثرات اين بازرسيها را در کاهش صدمات مشاهده کرديم.

در اين ديدار همچنين سمانه كلانتري كارگر نمونه كشوري از استان لرستان با تقديم هديه‌اي از سوي نماينده ولي‌فقيه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد مورد تجليل قرار گرفت. 

منبع خبر : خبرگزاري ايسنا لرستان

سه شنبه 12 ارديبهشت 1391


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.